Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uszok rezygnuje z komisji wspólnej

Jak podaje PAP, prezydent Katowic Piotr Uszok w kwietniu zrezygnuje z pracy w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, której od blisko ośmiu lat jest współprzewodniczącym ze strony samorządowej. Chce bowiem więcej czasu poświęcić Katowicom.

"Jestem świadomy tego, że inwestycje realizowane w Katowicach oraz potrzeby mieszkańców miasta wymagają ode mnie jeszcze większego zaangażowania niż dotychczas" - powiedział prezydent, zapowiadając w czwartek swoją rezygnację z pracy w komisji wspólnej, czytamy w serwisie PAP.

Asystent Uszoka, Maciej Biskupski, tłumaczy, że współprzewodniczenie komisji jest bardzo absorbujące i wymaga obecności w stolicy co najmniej raz w miesiącu przez dwa dni oraz wielu innych działań.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu to forum wypracowywania wspólnego stanowiska tych instytucji. Jej zadaniem jest rozpatrywanie problemów związanych z działaniem samorządu i polityką państwa wobec niego. Komisja zajmuje się też sprawami, które dotyczą samorządu i jego związków z UE i organizacjami międzynarodowymi. W skład komisji wchodzi 12 przedstawicieli strony rządowej i tyle samo reprezentantów samorządów.

Swoich przedstawicieli do komisji nominują organizacje samorządowe. Uszok wchodzi w skład Komisji jako sekretarz Unii Metropolii Polskich. Wiceprzewodniczącym komisji wspólnej ze strony samorządowej jest od 20 maja 2003 r.

Funkcja w komisji wspólnej to kolejne stanowisko, z którego rezygnuje Uszok. W środę przestał być szefem Górnośląskiego Związku Metropolitarnego, skupiającego 14 dużych miast Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Prezydent zdecydował, by podczas zgromadzenia związku nie ubiegać się o ponowny wybór. Zastąpił go prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Rządzący Katowicami od 13 lat Uszok chce w obecnej kadencji (w kampanii zapowiadał, że będzie ona jego ostatnią) częściej spotykać się z mieszkańcami. Wcześniej osobiście przyjmował ich skargi i wnioski raz w miesiącu, teraz zwiększył liczbę takich spotkań do ośmiu miesięcznie. Prezydent zamierza również ściślej współpracować ze środowiskami gospodarczymi i młodzieżowymi.

Źródło: PAP

Wt., 15 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: