Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W poświątecznym tygodniu formalnie trwać będzie jeszcze 80. posiedzenie Sejmu. Posłowie spotkają się na sali plenarnej w czwartek 25 kwietnia, ale posiedzenia komisji zaplanowano od środy.

W porządku czwartkowych obrad plenarnych znalazło się m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Oprócz tego posłowie sprawozdawcy przedstawią sprawozdania poszczególnych komisji z rozpatrzeniu projektów ustaw. Wśród nich jest rządowy projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, znoszący obowiązek ustalania przez powiatowy urząd pracy profilu pomocy dla każdego bezrobotnego (można się z nim zapoznać tutaj). Komisja edukacji rekomenduje jego przyjęcie bez zmian.

Zaplanowano również przyjęcie sprawozdania dwóch komisji - samorządowej i infrastruktury - z rozpatrzenia rządowego projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw (tutaj). Obie komisje będą opiniować ten projekt w środę 24 kwietnia.

Oprócz rozpatrzenia projektów ustaw posłowie zapoznają się z różnego rodzaju informacjami. Jedną z nich będzie raport Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli rozwiązywania problemów społeczno-ekonomicznych miast istotnie dotkniętych skutkami zmian gospodarczych. O kontroli NIK pisaliśmy w Warto Wiedzieć, można zapoznać się z nim tutaj.

Z kolei komisja do spraw kontroli państwowej oceni wykorzystanie wniosków de lege ferenda przedstawionych przez Krajową Radę Regionalnych Izb Obrachunkowych w latach 2015-2017.

Pt., 19 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża