Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu parlamentarnym sprawy samorządowe pojawią się w pracach sejmowych i senackich komisji. Jednak tym razem będę one miały charakter informacyjny, a nie legislacyjny. Z jednym wyjątkiem.

5 lipca, wtorek

Sejmowa komisja samorządu terytorialnego wysłucha we wtorek informacji resortu sportu na temat finansowego wspierania sportu przez jednostki samorządu terytorialnego. Z kolei przed podkomisją stałą ds. ustroju samorządu terytorialnego komisji samorządowej resort administracji przekaże swoje stanowisko co do zmian w ustawie o związkach metropolitalnych.

Wspomniany wyjątek legislacyjny, to połączone posiedzenie senackich: komisji infrastruktury, komisji samorządu terytorialnego i komisji ustawodawczej, na którym senatorowie zajmą się rozpatrzeniem przyjętej przez Sejm, kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (nr druku senackiego 151).

6 lipca

W środę posłowie z komisji samorządu terytorialnego wysłuchają sprawozdania z wykonania Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych w 2015 r. A przed częścią posłów tej komisji, zasiadających w podkomisji stałej ds. polityki regionalnej, wystąpią przedstawiciele Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przedstawią swoje doświadczenia i wnioski na temat wpływu aglomeracji na rozwój regionalny i przesłanek do budowania programów prorozwojowych, dedykowanych aglomeracjom lokalnym (regionalnym i subregionalnym).

Interesujące dla gmin, miast i powiatów mających na swoim terenie rzeki lub położonych w ich pobliżu, może być posiedzenie sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Omawiany ma być temat wykorzystania potencjału gospodarczego rzek z uwzględnieniem budowy i rozwoju infrastruktury hydrotechnicznej. Z kolei uniwersalnym problemem, jakim jest stan funkcjonalności systemu e-PUAP, zajmą się posłowie z komisji cyfryzacji.

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Pt., 1 Lp. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża