Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Co przyniesie nadchodzący tydzień

Co przyniesie nadchodzący tydzień fotolia.pl
Zapowiada się pracowity tydzień dla członków Zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Chodź, wszystko na to wskazuje, parlamentarzyści będą mieć miesięczną przerwę w obradach to zespoły KWRiST pracują bardzo intensywnie. 
 
Już w 11 sierpnia we wtorek odbędzie się posiedzenie Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli, przedstawiona zostanie tam tradycyjnie aktualna informacja nt. Projektu pl.ID. Do zaopiniowania będzie również projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie sposobu, trybu i terminów przekazania danych do centralnej ewidencji kierowców. 
 
Kolejnym punktem w najbliższym tygodniu będzie spotkanie członków Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej. Tutaj porządek obrad jest dużo większy do zaopiniowania będą projekty dotyczące m.in.:
  • rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu substancji czynnych zawartych w lekach, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wykazu wyrobów medycznych i wykazu badań diagnostycznych,
  • rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania,
  • projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,
  • projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2016 r 
 
Na koniec tygodnia tj. w piątek zaplanowano posiedzenie Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Członkowi zapoznają się z następującymi tematami:
  • informacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nt. funkcjonowania od 1 marca 2015 r. Projektu pl.ID
  • informację o stanie prac nad projektem rozporządzenia dot. ochrony danych osobowych 
  • informację o etapie procedowania projektu założeń ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego 
  • informacja nt. prac związanych z wdrożeniem rozporządzenia eIDAS.
 
Podejmą również problem projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, który w istotny sposób dotyczy samorządów.
Czw., 6 Sp. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk