Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy tekst jednolity Karty Nauczyciela

Nowy tekst jednolity Karty Nauczyciela fotolia.pl

Opublikowano ujednoliconą wersję tekstu ustawy regulującej wykonywanie zawodu nauczyciela.

Najnowszy tekst jednolity czekał ponad miesiąc na publikację w Dzienniku Ustaw, odkąd Marszałek Sejmu wydała 12 kwietnia obwieszczenie w tej sprawie. Uwzględnia on większość zmian wynikających z kilku nowelizacji tj.: ustawy z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela (Dz. U. poz. 935); ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1116); ustawy z dnia 9 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (Dz. U. poz. 1700); ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1730); ustawy z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 641), a także zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed dniem 12 kwietnia 2023 r.

Zmiany dotyczą m.in. dostosowania przepisów do wprowadzanych niedawno uprawnień rodzicielskich i kwestii oceniania pracy nauczyciela.

Nową wersję tekstu jednolitego można znaleźć w Dzienniku Ustaw pod pozycją nr 984.

Karta Nauczyciela to kluczowy akt prawny w systemie edukacji. Od momentu jego uchwalenia nowelizowano go już jednak 85 razy, a w Sejmie znajdują się już kolejne projekty mające na celu zmianę tej ustawy.

Czw., 25 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński