Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe podstawy prawne przydzielania polityki regionalnej - opinie KWRiST

Nowe podstawy prawne przydzielania polityki regionalnej - opinie KWRiST fotolia.pl

18 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie Zespołu ds. Międzynarodowych, Unii Europejskiej  i Polityki Regionalnej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Tematem spotkania było finalne zaopiniowanie przez Komisję krajowych podstaw prawnych do przydzielania polityki regionalnej.

Na spotkaniu oceniono pozytywnie Projekt rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania pomocy de minimis oraz pomocy publicznej w ramach programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na lata 2021-2027.

Pozytywnie odniesiono się również do Projektu rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Priorytetu 3 Zrównoważona mobilność miejska oraz Priorytetu 4 Spójna sieć transportowa programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027.

Względem projektu rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach programów regionalnych na lata 2021–2027, ustalono, że warto członkom dać czas na konsultacje, których finalny wynik w postaci stanowiska Zespołu powinien być gotowy na 27 listopada 2022 r.

Ze strony Ministerstwa padło również zapewnienie o planach związanych z warsztatami dla instytucji zarządzających w zakresie stosowania tych wytycznych.

Pt., 18 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Gabriela Trocka