Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowelizacja rozporządzenia MEiN w sprawie deklaracji maturalnych

Nowelizacja rozporządzenia MEiN w sprawie deklaracji maturalnych fotolia.pl

W ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 2 czerwca b.r. do zaopiniowania wpłynął projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu maturalnego.

Rozporządzenie rozwiązuje problem konieczności nowelizacji obowiązującego rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu maturalnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 2223, z późn. zm.). Wynika z potrzeby wprowadzenia możliwości składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego również w postaci elektronicznej, a także uspójnienia terminów dotyczących egzaminu maturalnego przeprowadzanego dla absolwentów szkół ponadpodstawowych, jak i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Rekomenduje się, że w porównaniu u do obowiązującego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu maturalnego projekt rozporządzenia wprowadza w zmiany dotyczące:

  1. możliwości składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego również w postaci elektronicznej;
  2. ujednolicenia terminu składania deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego, wniosku z uzasadnieniem (dotyczącego możliwości zdawania egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończył zdający) i deklaracji w przypadku przystępowania do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą absolwent ukończył i zmiany terminu przekazania informacji o miejscu przystąpienia do egzaminu maturalnego.
Czw., 16 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Gabriela Trocka