Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

OSK – rozszerzenie zakresu uprawnień szkoleniowych

OSK – rozszerzenie zakresu uprawnień szkoleniowych fotolia.pl

Czy w przypadku zamiaru rozszerzenia zakresu uprawnień szkoleniowych, przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o zmianę zakresu wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia i uiścić opłatę w wysokości 500 zł?

Odpowiedź:

Tak. Rozszerzenie zakresu prowadzonych szkoleń o inne kategorie prawa jazdy jest możliwe wyłącznie na wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i podlega opłacie w wysokości 500 zł.

W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie numeru ewidencyjnego ośrodka szkolenia kierowców i innego podmiotu prowadzącego szkolenie, wzorów dokumentów związanych z utworzeniem i działalnością ośrodka szkolenia kierowców oraz wysokości opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i opłaty za wydanie poświadczenia potwierdzającego spełnianie dodatkowych wymagań przez ten ośrodek (Dz. U. z 2019 r. poz. 596), w załączniku nr 1 określono wzór wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących OSK.

W przypadku rozszerzenia zakresu uprawnień szkoleniowych wypełnienia będzie wymagała w szczególności część A pkt 4 ww. wniosku o treści „Proszę o wpisanie/zmianę zakresu wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców w zakresie (…)”.

Z kolei zgodnie z § 6 pkt 1 ww. rozporządzenia, wysokość opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców – wynosi 500 zł.

Czw., 23 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak