Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łomża Zachód

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łomża Zachód fotolia.pl

Można już korzystać z węzła Łomża Zachód na skrzyżowaniu budowanej drogi ekspresowej S61 z obecną DK61. Tym samym udostępniono do ruchu gotowy od roku ponad 7-kilometrowy odcinek ekspresówki Łomża Południe-Łomża Zachód. Trwają prace na budowie pozostałej części obwodnicy Łomży, do funkcjonującego już dalszego odcinka S61.

Węzeł Łomża Zachód to obecna DK61 przecinająca S61 górą (relacja Ostrołęka-Łomża) oraz dwujezdniowa S61 dołem z rozjazdem w stronę Łomży i Ostrołęki. Kierunek na północ (Stawiski-Ełk-Budzisko) pozostaje zamknięty, do czasu uzyskania przejezdności całej obwodnicy Łomży.

Zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Łomży wynosi już 22 procent. Prowadzone są prace ziemne na całym odcinku eski – nasypy i wykopy, trwa też zbrojenie i betonowanie filarów przeszło 1200 metrowego mostu przez Narew. Cały odcinek S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej ma być gotowy w połowie 2025 roku. Wartość umowy z wykonawcą inwestycji przekracza 713 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - kwota dofinansowania to 528,8 mln zł., przy całkowitej wartości projektu 971,3 mln zł.

Źródło: GDDKiA

Czw., 1 Czrw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska