Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

LOT najbardziej punktualnym przewoźnikiem w Europie

LOT najbardziej punktualnym przewoźnikiem w Europie fotolia.pl

Jak informuje serwis "Cirium" - Polskie Linie Lotnicze LOT okazały się najbardziej punktualnym przewoźnikiem w kwietniu bieżącego roku. To najlepszy wynik PLL LOT w 2023 roku.

Z danych wynika, że narodowy przewoźnik znad Wisły zrealizował w kwietniu 8100 lotów i osiągnął wskaźnik punktualności na poziomie 89,25 proc.

Drugie miejsce zajęła hiszpańska Iberia. Narodowe linie lotnicze Hiszpanii zrealizowały w czwartym miesiącu bieżącego roku 13 929 rejsów i uzyskały wskaźnik punktualności na pułapie 87,28 proc.

Podium uzupełniły Norwegian Air. Niskokosztowiec z północy Europy zrealizował w kwietniu 6779 lotów, a ich punktualność była na poziomie 87,15 proc.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły Austrian Airlines, Finnair, hiszpańskie Vueling, holenderskie KLM, włoskie ITA Airways i niemieckie Eurowings.

W regionie Azji i Pacyfiku najlepsze okazały się Air New Zealand punktualnością na poziomie 84,55 proc. Trzeba jednak podkreślił, że przewoźnik z półkuli południowej zrealizował 14 622 lotów, czyli niemal dwukrotnie więcej niż PLL LOT.

Najbardziej punktualne w Ameryce Północnej były z kolei Delta Air Lines. Przewoźnik z Atlanty zrealizował aż 135 336 lotów i osiągnął pułap 83,29 proc. Podium na tym kontynencie uzupełniły Alaska Airlines i American Airlines, które okazały się nieznacznie lepsze od United Airlines.

Najbardziej punktualne w Ameryce Łacińskiej były natomiast Copa Airlines. Przewoźnik z Panamy zrealizował 9257 lotów i osiągnął pułap 93,26 proc.
Podium uzupełniły kolumbijska Avianca oraz brazylijskie Azul, a tuż za czołową "trójką" uplasowały się chilijskie LATAM Airlines i Aerolineas Argentinas.

Na Bliskim Wschodzie wreszcie najbardziej punktualne były Oman Air. Przewoźnik z Półwyspu Arabskiego zrealizował 3444 lotów i osiągnął poziom 92,58 proc. Podium uzupełniły Safair i Royal Jordanian, a tuż za nimi uplasowały się Qatar Airways i Etihad.

Źródło: Transport publiczny

Śr., 24 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła