Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe wozy strażackie dla jednostek OSP

Nowe wozy strażackie dla jednostek OSP fotolia.pl

MSWiA poinformowało o zatwierdzeniu nowego zestawienia jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom, do strażaków ochotników z całego kraju, trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Podczas konferencji w KPRM Sekretarz stanu w MSWiA poinformował, że przewidywany zakres dofinansowania do zakupu wozów ratowniczo-gaśniczych jest rekordowy w porównaniu do poprzednich lat.

Samorządy i ochotnicze straże pożarne już mogą rozpoczynać przetargi oraz procedurę zakupową.

„Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” pozwala na dofinansowanie zakupu lekkich, średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP, a także specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych dla organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego.

Środki rozdysponowane m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwolą na zakup sprzętu i wyposażenia.

Szczegółowa lista dostępna na stronie: www.gov.pl

Źródło: MSWiA

Śr., 1 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska