Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe miejsca obsługi podróżnych na drodze ekspresowej S6

Nowe miejsca obsługi podróżnych na drodze ekspresowej S6 fotolia.pl

Oddano do użytku dwa miejsca obsługi podróżnych przy drodze ekspresowej S6, tzw. Trasie Kaszubskiej, w Kamieniu. Do dyspozycji podróżujących pojazdami na każdym z MOP-ów znajduje się po 90 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, trzy dla osób z niepełnosprawnością, 38 dla ciężarowych i autobusów oraz dwa stanowiska dla pojazdów przewożących substancje niebezpieczne. MOP-y są wyposażone w toalety z prysznicami, wiaty z ławkami oraz place zabaw dla dzieci.

W miejscach najbardziej eksponowanych zostały zainstalowane tablice z informacjami turystycznymi o regionie i drodze. Powstały dzięki współpracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Informacje te są – po raz pierwszy w Polsce – przygotowane także w języku kaszubskim.

Dla funkcjonariuszy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego przygotowano specjalne miejsca do przeprowadzenia bezpiecznych kontroli pojazdów, szczególnie ciężarowych.

Jeszcze w trakcie budowy drogi ekspresowej S6, przeprowadzono postępowanie przetargowe na wyłonienie dzierżawcy obu MOP-ów. Została nim firma BP, która w ciągu 18 miesięcy jest zobowiązana do wybudowania stacji paliw wraz z obiektami gastronomicznymi.

Źródło: GDDKiA

Śr., 1 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś