Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

mObywatel na kolei

mObywatel na kolei fotolia.pl

Urząd Transportu Kolejowego przypomina, że aplikacja mObywatel jest honorowana w każdym pociągu w Polsce. Wystarczy smartfon i aplikacja, aby potwierdzić swoją tożsamość czy prawo do ulgi w trakcie kontroli biletów. Dotyczy to zarówno biletów imiennych sprzedawanych przez internet, jak i ulg dla uczniów i studentów, pracowników kolei i posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Przewoźnicy kolejowi akceptują okazanie wirtualnego dowodu osobistego i legitymacji szkolnej bądź studenckiej na ekranie smartfona. Każdy pasażer może zatem korzystać z usługi mObywatel, której dostawcą jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Usługa mObywatel jest honorowana wyłącznie podczas kontroli biletów. W przypadku potrzeby weryfikacji tożsamości pasażera dla wystawienia wezwania do zapłaty, kontrolerzy – zgodnie z Prawem przewozowym – mają prawo żądać okazania dokumentu tożsamości w tradycyjnej formie.

W aplikacji mObywatel można również przechowywać bilety kolejowe kupione za pośrednictwem portalu Bilkom oraz ładowane na Małopolskiej Karcie Aglomeracyjnej.

Źródło: UTK

Śr., 16 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś