Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

30 mln zł na wsparcie rozwoju infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i do tankowania wodoru

30 mln zł na wsparcie rozwoju infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i do tankowania wodoru fot.pixabay

Ruszył nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru” – budowa lub przebudowa ogólnodostępnych stacji wodoru ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem programu jest wsparcie rozwoju infrastruktury do ładownia pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru, aby zmniejszyć liczbę pojazdów emitujących CO2 i NOx, a tym samym poprawić jakość powietrza.

Program przewiduje możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na budowie lub przebudowie ogólnodostępnej stacji wodoru. Poprzez ogólnodostępną stację wodoru należy rozumieć zespół urządzeń, w tym punkt tankowania wodoru wraz z niezbędną infrastrukturą pomocniczą oraz zbiornikami magazynowymi, służący do tankowania wodoru.

O dofinasowanie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz rolnicy indywidulani.
Przygotowane wnioski należy składać do 31 stycznia 2023 r. w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”) dostępny pod adresem gwd.nfosigw.gov.pl.

Budżet na realizację konkursu dla bezzwrotnych form dofinansowania wynosi do 29 909 887,00 zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji zgodnie z programem priorytetowym w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych budowy lub przebudowy ogólnodostępnych stacji wodoru.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: NFOŚiGW

Czw., 3 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba