Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powiat Poznański: Filia wydziału komunikacji w Kórniku już działa

Powiat Poznański: Filia wydziału komunikacji w Kórniku już działa fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Rejestrowanie, wyrejestrowanie pojazdów, przyjmowanie zawiadomień o ich zbyciu lub nabyciu, nadawanie cech identyfikacyjnych pojazdu czy czasowe wycofanie ich z ruchu – to m.in. zakres spraw, które będą prowadzone w otwartej 5 września filii Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Filia powiatowego wydziału komunikacji w Kórniku przy ul. Poznańskiej 83 to szósta, po Czerwonaku, Tarnowie Podgórnym, Stęszewie, Pobiedziskach i Swarzędzu, najnowocześniejsza tego typu placówka w powiecie.

Rozpoczęcie pracy kolejnej filii wydziału komunikacji sprawi, że wielu mieszkańców zaoszczędzi czas na dojazd do Poznania. A to bardzo ważne, ponieważ Kórnik jest gminą szybko się rozwijającą. Wszystkie nasze oddziały były organizowane przy współpracy z lokalnymi samorządami. Podobnie jest w Kórniku. To pokazuje, że potrafimy działać razem na rzecz lokalnych społeczności. Bardzo dużą wagę przykładamy w pracy do wysokiego poziomu obsługi klientów – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański, podczas otwarcia kórnickiej filii, z której mogą korzystać także mieszkańcy okolicznych gmin.

Na prawie 100 metrach kwadratowych powierzchni przygotowano m.in. poczekalnię, salę obsługi z trzema stanowiskami, które dostosowano, tak jak i toaletę, do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Klienci poruszający się na wózkach inwalidzkich czy obsługujący wózki dziecięce, mogą skorzystać z pochylni. Remont budynku został sfinansowany z budżetu gminy Kórnik. Koszt modernizacji wyniósł około 1,5 mln złotych, z czego ponad 75 tys. zł wydano na wyposażenie.

Po stronie powiatu poznańskiego było m.in. zapewnienie usług dostępu do Internetu oraz VPN, uruchomienie stanowisk komputerowych pracujących w systemach: Pojazd/Kierowca, teleinformatycznym Starostwa, wdrożenie systemu kolejkowego z możliwością umawiania wizyt przez Internet, zapewnienie systemu monitoringu wizyjnego czy kontroli dostępu. Wszystkie te systemy są scentralizowane i zarządzane z jednego miejsca – budynku urzędu przy ul. Jackowskiego 18 w Poznaniu. Dzięki temu minimalizowany jest koszt ich utrzymania. Po stronie powiatu poznańskiego było również sfinansowanie sześciu etatów – tyle osób będzie bowiem zatrudnionych przez starostwo do obsługi kórnickiej filii.

- Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z usług filii mieszczącej się w budynku Starej Gazowni. Samorząd Miasta i Gminy Kórnik zaangażował w to zadanie niemałe środki finansowe, ale patrząc na statystyki, w ciągu kilku lat zwróci się to bezpośrednio kierowcom w postaci oszczędzonego czasu i kosztów paliwa. Chcę podziękować panu staroście, samorządowi powiatowemu i pracownikom za owocną współpracę. Słowa podziękowania należą się też samorządowcom gminnym, którzy starali się od lat o filię w Kórniku oraz pracownikom urzędu, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji – powiedział burmistrz Przemysław Pacholski.

Na oficjalnym otwarciu filii obecni byli m.in. członek Zarządu Powiatu w Poznaniu Antoni Kalisz, Skarbnik Powiatu Renata Ciurlik, Sekretarz Powiatu Magdalena Buczkowska, a także radni powiatu poznańskiego. Warto też dodać, że w pierwszym półroczu 2022 roku w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Poznaniu zrealizowano prawie 200 tys. spraw, z czego blisko 10 procent to wnioski związane z rejestracją pojazdów nowych i używanych w gminie Kórnik. W tym samym czasie w pięciu filiach wydziału łącznie prowadzonych było 128 957 spraw.

Powiat Poznański jest członkiem Związku Powiatów Polskich.

Źródło: Powiat Poznański

Śr., 7 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński