Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Policja podsumowała czas wakacji

Policja podsumowała czas wakacji fotolia.pl

Wakacje są corocznie czasem intensywnej służby dla policjantów pionu ruchu drogowego. Codziennie na drogi wyjeżdżało ich średnio ponad 4 tysiące. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podczas okresu wakacyjnego byli zaangażowani w zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Głównym celem ich działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji. Na Policyjnej Krajowej Mapie Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym od 24 czerwca br. do 30 sierpnia br. odnotowano 372 punktów.

Okres wakacji miliony Polaków spędzało m.in. nad wodą i terenach przywodnych. Nad ich bezpieczeństwem czuwała m.in. Policja. Pomimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, również w bieżącym roku doszło do tragicznych zdarzeń. Od 25 czerwca do 30 sierpnia bieżącego roku utonęły 164 osoby.

W czasie wakacji, policjanci podczas spotkań profilaktycznych starali się przekazać osobom wypoczywającym nad wodą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ponadto, podejmowali działania w zakresie oznakowania miejsc niebezpiecznych oraz obejmowali nadzorem, we współpracy z podmiotami wykonującymi ratownictwo wodne te miejsca, które zwyczajowo wykorzystywane są do kąpieli.

Od 1 lipca br. do dzisiaj, 31 sierpnia br. , polscy policjanci pełnili również służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze asystowali chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagali polskim turystom, którzy jak każdego roku, licznie odpoczywali w Chorwacji i Bułgarii.

Źródło: policja.pl

Śr., 31 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś