Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe połączenia autobusowe w powiecie pilskim

Nowe połączenia autobusowe w powiecie pilskim fotolia.pl

Rada Powiatu Pilskiego podjęła uchwałę, która umożliwi utworzenie 26 nowych połączeń autobusowych w powiecie pilskim. Będą kursować co najmniej do końca roku.

Od 1 września uruchomione zostaną kursy na trzech trasach: Wyrzysk-Auguścin-Dziunin; Osiek nad Notecią-Wyrzysk-Łobżenica-Rataje; Piła-Mościska-Wysoka-Młotkowo-Wyrzysk.  

Rada Powiatu w Pile podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy z operatorem o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile w dniu 25 lipca 2022 r.  

20 czerwca 2022 r. na stronie internetowej Wojewody Wielkopolskiego został ogłoszony dodatkowy nabór wniosków na rok 2022 w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie i dopłaty udzielane są wyłącznie do przewozów wykonywanych do 31 grudnia 2022 r. W związku z potrzebą likwidacji - jak określono w uzasadnieniu uchwały - „białych plam komunikacyjnych” na terenie powiatu, powiat pilski w dniu 27 czerwca 2022 r. złożył wniosek o dofinasowanie z Funduszu, w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na trzech liniach komunikacyjnych do uruchomienia w okresie od 1 września 2022 r. do 30 grudnia 2022 r. o łącznej pracy eksploatacyjnej wynoszącej 65 912 wozokilometrów.

W dniu 8 lipca 2022 r. do Starostwa Powiatowego w Pile wpłynęło pismo Wojewody Wielkopolskiego z decyzją o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dopłatę. Zgodnie z ustawą o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej wymogiem formalnym jest w takim przypadku podjęcie przez radę powiatu uchwały o wyrażeniu zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Natomiast zgodnie z art. 23 ust. 2 , żeby ostatecznie otrzymać dofinansowanie, powiat musi sfinansować ze środków własnych część ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10% oraz zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z operatorem. 

Koszt tego przedsięwzięcia uwzględnia pokrycie deficytu przez Powiat Pilski dla trzech linii w wysokości 26 364,80 zł. 

Czw., 4 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński