Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dystrybucja blankietów dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych. Znamy projekt rozporządzenia

Dystrybucja blankietów dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych. Znamy projekt rozporządzenia fotolia.pl

Rezygnację z wydawania nalepki kontrolnej do wydanych blankietów dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury opublikowany 13 czerwca br. na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Przypomnieć należy, że 4 września 2022 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (dalej: prd) oraz niektórych innych ustaw, tzw. „pakietu deregulacyjnego”. Zmiany te przewidują delegację i wytyczne do wydania przez ministra właściwego do spraw transportu rozporządzenia na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 1 lit. b ww. ustawy oraz znoszą obowiązek posiadania nalepki kontrolnej.

Powoduje to konieczność wydania nowego rozporządzenia określającego warunki dystrybucji blankietów dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych, bowiem dotychczasowe przepisy (tj. rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 października 2017 r.) tracą moc.

Omawiany projekt zawiera przepis przejściowy stanowiący, że wytwórca blankietów przechowuje potwierdzenia odbioru nalepek kontrolnych uzyskane przed wejściem w życie niniejszego rozporządzenia zgodnie z przepisami dotychczasowymi.

Resort określił termin wejścia w życie rozporządzenia na 4 września 2022 r. Związane jest to z terminem wejścia w życie ww. „pakietu deregulacyjnego”.

Projektowane rozporządzenie znajduje się na etapie konsultacji publicznych.

Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków dystrybucji blankietów dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych

Źródło: legislacja.rcl.gov.pl 

Pt., 17 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak