Ponad 20 tysięcy wniosków i uwag wpłynęło dotychczas do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w ramach konsultacji publicznych do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, kolejne wciąż docierają.
Szczegółowe dane na temat liczby zgłoszeń i przesyłanych postulatów mają zostać zaprezentowane w sprawozdaniu z przebiegu konsultacji w terminie 30 dni od ich zakończenia.
Projekt programu został przygotowany w oparciu o określone przez Polskę strategiczne cele rozwoju infrastruktury do 2023 roku. Podstawowym celem Programu jest w związku z tym dokończenie sieci dróg w Polsce i takie skomunikowanie głównych miast, aby czas przejazdu między nimi skrócił się o co najmniej 15 %. Na realizację programu mamy prawie 93 mld zł – powiedziała 30 stycznia 2015 r. minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak na spotkaniu zamykającym konsultacje.
Minister zapewniła, że resort infrastruktury i rozwoju będzie poszukiwać także nowych źródeł finansowania, tak aby w nowej perspektywie finansowej zostały zrealizowane także inwestycje spoza listy podstawowej Programu.
Źródło: MIR