Zróżnicowanie wzorów tablic rejestracyjnych w Palau jest nadspodziewanie duże. Wynika to z ustroju tego państwa – choć ma ono powierzchnię zaledwie 508 km2 i zamieszkuje je nieco ponad 20 tys. osób, to dzieli się ono na 16 stanów, z których każdy wprowadził (i co jakiś czas zmienia) wzór własnej tablicy rejestracyjnej.
Stałymi elementami są zazwyczaj nazwa stanu napisana w górnej części i nazwa państwa – w dolnej. Poza jednostkowymi przypadkami numer rejestracyjny składa się wyłącznie z cyfr. Niejednokrotnie stosowane wzory zawierają elementy graficzne w pełnym kolorze, np.:
- w stanie Aimelik z prawej strony tablicy widnieje rysunek tradycyjnego domu abai oraz drzewo ananasowe i krokodyl;
- w stanie Ngatpang z lewej strony numeru rejestracyjnego znajduje się rysunek kolokazji jadalnej (zwyczajowa nazwa: taro) – podstawowego środka spożywczego w Polinezji, zaś z prawej strony – kraba;
- stan Sonsorol ma cieniowanie niebieskie tło tablicy rejestracyjnej, na którym z prawej strony widoczne są cztery żółte gwiazdy, a z lewej – małe canoe.
Interesujące są również tablice urzędowe. Wszystkie one mają niebieskie znaki na pomarańczowym tle i identyczny schemat:
- numer rejestracyjny złożony z samych cyfr;
- nazwa państwa napisana poniżej numeru rejestracyjnego („Republic of Palau");
- wizerunek flagi państwa z prawej strony numeru rejestracyjnego;
- nazwa władzy, do którego przynależy pojazd ponad numerem rejestracyjnym;
- korespondujący z nazwą władzy symbol graficzny z lewej strony numeru rejestracyjnego, np. pojazdy rządowe mają tu rysunek abai, tj. tradycyjnego plemiennego domu obrad, zaś pojazdy wymiaru sprawiedliwości – szale sprawiedliwości.