Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ciekawa pomoc dydaktyczna i nie tylko. Bezpłatny Kalendarz Europejski dla szkół

Ciekawa pomoc dydaktyczna i nie tylko. Bezpłatny Kalendarz Europejski dla szkół fotolia.pl
Do 28 stycznia br. można jeszcze zamawiać Kalendarz Europejski - wyjątkową, bezpłatną publikację, przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nauczycielom polecamy także Książkę Nauczyciela, stanowiącą uzupełnienie Kalendarza.

Kalendarz i Książkę Nauczyciela przygotowuje Generation Europe Foundation w Brukseli. Polska edycja powstaje z pomocą Centrum Edukacji Obywatelskiej, natomiast publikacją i dystrybucją Kalendarza Europejskiego zajmuje się Komisja Europejska. Patronat honorowy nad publikacją objęła Minister Edukacji Narodowej.

Kalendarz to praktyczny notatnik, w którym uczniowie mogą zapisywać pracę domową, robić notatki z lekcji, czy też prowadzić swój pamiętnik. Oprócz tego, w publikacji możemy znaleźć materiały do pracy na lekcji związane z ochroną środowiska, prawami konsumenta, możliwościami wyboru zawodu, aktywnym obywatelstwem oraz wiedzą o Unii Europejskiej i wiele innych.

Notatnik uzupełniony jest adresami stron internetowych (polskich i europejskich) oraz wypowiedziami nastolatków z całej Europy a także wieloma innymi przydatnymi informacjami dotyczącymi podróży, studiów za granicą czy zakupach robionych on-line. Zawartość kalendarza jest corocznie aktualizowana, z uwzględnieniem opinii i informacji pochodzących od nauczycieli i uczniów.

Wydawcy zapewniają, że kalendarz pomoże młodym ludziom nauczyć się krytycznego myślenia oraz zachęca do zastanowienia nad społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi konsekwencjami ich działań. Dzięki prowadzeniu w nim skrupulatnych notatek pomaga również wyrobić nawyk organizacji swojego dnia i pracy.

Nauczyciele natomiast mogą zamawiać Książkę Nauczyciela, zawierającą materiały, które pomogą nauczycielowi poszerzyć wiedzę i pogłębić rozumienie przez uczniów treści zawartych w kalendarzu a także propozycje projektów edukacyjnych bazujących na materiałach z kalendarza, możliwych do zastosowania na lekcji lub jako zadanie domowe: zbieranie informacji, dyskusje, analizy, debaty, quizy itp.

Tegoroczny Kalendarz zamówiło już ok. 2000 polskich szkół. Kolejny, na rok szkolny 2011/12, zostanie wydrukowany w ponad 3 milionach egzemplarzy. Polskie szkoły ponadgimnazjalne mogą juz teraz zamawiać kalendarze na rok szkolny 2011/2012 - wystarczy wejść na stronę internetową www.europadiary.eu i wypełnić formularz. Zamówienia można składać do 28 stycznia 2011 roku lub do wyczerpania nakładu. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Aktualności o Kalendarzu na stronach: www.ceo.org.pl/kalendarz i www.europadiary.eu

Źródło: http://www.interklasa.pl

Pt., 7 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka