Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Aktywna szkoła”: będą zmiany

Program „Aktywna szkoła”: będą zmiany fotolia.pl

Resort Sportu i Turystyki zapowiedział istotne zmiany w programie „Aktywna szkoła”. Po jego aktualizacji będzie mogło do niego przystąpić więcej szkół. Co jeszcze się zmieni?

Zmiany programu „Aktywna Szkoła”:

 1. Zadanie Aktywny Weekend: 
  • organizacja zajęć sportowych w wakacje (w lipcu i sierpniu) nie będzie obowiązkowa. Pozostanie jednocześnie opcją dostępną dla zainteresowanych,
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli wykazać się odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.
 2. Zadanie Aktywny Orlik:
  • możliwość wykorzystania 100 godzin dofinansowania na zajęcia odbywające się w całości na obiektach innych niż Orliki (w sytuacji gdy jednostka samorządu terytorialnego nie posiada Orlika, lub gdy jest on w trakcie modernizacji/remontu),
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli dysponować odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.
 3. Zadanie Aktywny do Kwadratu:
  • zmiana terminu rozpoczęcia realizacji zadania z 1 lipca na 1 maja. Pozwoli to operatorowi na wcześniejsze uruchomienie rekrutacji grup szkoleniowych i osób prowadzących zajęcia.
 4. Wprowadzenie dla wszystkich zadań jednolitej stawki dla kwoty dofinansowania godziny zajęć w wysokości 60 złotych brutto. Wcześniej istniały dwie stawki – brutto i brutto - brutto. Zmiana realnie podwyższy poziom wynagrodzeń w Programie.

W ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie i weekendy odbywać się będą zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia deklaruje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Każda zgłaszająca się do programu szkoła może uzyskać wsparcie dla trenerów i animatorów na 1500 godzin rocznie o wartości 90 tys. złotych. Dodatkowo placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu może otrzymać dofinansowanie sprzętu sportowego do 25 tys. złotych. Do końca roku 2024 MSiT przeznaczy na cele programów „Aktywna Szkoła” i „Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego” 335 mln złotych.

Źródło: MSiT

Czw., 25 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska