Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Komputery dla bibliotek

Komputery dla bibliotek fot.pixabay

Instytut Książki ogłosił nabór wniosków do programu własnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Budżet programu to 2,5 mln zł.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska lub gmina miejska.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 000,00 zł.

Minimalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, a maksymalna – 30 000,00 zł. Dofinansowanie może stanowić maksymalnie 85% kosztu całkowitego zadania. Okres realizacji zadania: od dnia zawarcia umowy z beneficjentem do 31 października 2024 r.

Wnioski w tegorocznej edycji programu należy składać za pomocą elektronicznego generatora wniosków, który znaleźć można TUTAJ i przesłać go – wydrukowany, opieczętowany i podpisany – na adres Instytutu Książki. Możliwe jest także dostarczenie wniosku elektronicznie, opatrzonego podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym za pośrednictwem ePUAP (/INSTYTUTKSIAZKI/SkrytkaESP). Termin składania wniosków upływa 20 maja 2024 r.

Merytoryczna ocena wniosków dokonywana jest na podstawie wskaźnika dochodów podatkowych na jednego mieszkańca, tzw. wskaźnika G, o którym mowa w art. 20 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - wg danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów RP na 2024 r.

Dofinansowanie przyznawane jest wnioskodawcom według kolejności zajmowanej pozycji na liście rankingowej od najniższej do najwyższej wartości wskaźnika G aż do wyczerpania środków budżetu programu.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w poprzednich edycjach, a także w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Wyłączeni z dofinansowania są również wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania na wnioskowane zadania w ramach innych programów własnych państwowych instytucji kultury, programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programów wieloletnich ustanowionych przez Radę Ministrów i realizowanych przez instytucje podległe Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Instytut Książki

Pt., 19 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś