Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami konferencja “Uczymy demokracji w branżówkach - poprzez doświadczanie samorządności uczniowskiej”

Przed nami konferencja “Uczymy demokracji w branżówkach - poprzez doświadczanie samorządności uczniowskiej” fotolia.pl

19 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja pn. “Uczymy demokracji w branżówkach - poprzez doświadczanie samorządności uczniowskiej”, poświęcona rozwijaniu kompetencji społecznych i obywatelskich wśród uczniów i uczennic szkół branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli samorządności uczniowskiej.

W konferencji wezmą udział m.in. wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz, przedstawiciel Ośrodka Rozwoju Edukacji, dr hab. Przemysław Sadura - prof. Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczniowie i nauczyciele z 6 szkół branżowych - uczestnicy pilotażowego działania, które realizowano w woj. warmińsko-mazurskim.

Podczas spotkania eksperci wskażą jak wzmacniać kompetencje obywatelskie uczniów branżówek na poziomie samorządowym i polityki edukacyjnej państwa. Podjęta zostanie dyskusja o wyzwaniach w organizowaniu samorządności uczniowskiej, mając na uwadze specyfikę działania szkół branżowych. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk tworzenia przestrzeni do aktywności społecznej i obywatelskiej młodych ludzi oraz model działania samorządów uczniowskich, dopasowany do specyfiki funkcjonowania szkół branżowych i przetestowanych w 6 szkołach projektu.

Wydarzenie skierowane jest w szczególności do uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół branżowych, a także przedstawicieli władz samorządowych i organizacji społecznych.

Rejestracja dostępna jest na stronie: uczymy-demokracji-w-branzowkach.konfeo.com/pl/groups 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Civis Polonus, a partnerem Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Źródło: IP

Czw., 21 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska