Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

odLOTTOwe ferie - konkurs wspierający organizację zimowych obozów

odLOTTOwe ferie - konkurs wspierający organizację zimowych obozów fotolia.pl

W ramach konkursu „odLOTTOwe ferie” Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wspiera realizację zimowych obozów stacjonarnych dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat poprzez udzielanie darowizn pieniężnych w wysokości do 30 000 zł na pokrycie kosztów realizacji zajęć podczas ferii zimowych. Obóz może być realizowany wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w terminach zgodnych z terminami ferii zimowych ogłoszonych przez MEiN w każdym województwie.

Wnioski mogą składać:

 1. Organizacje pozarządowe (w tym fundacje i stowarzyszenia) oraz osoby prawne i jednostki organizacyjne, które prowadzą działalność pożytku publicznego w rozumieniu art. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, które w swoich celach statutowych mają działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży.
 2. Jednostki sektora finansów publicznych określone w art. 9 ustawy o finansach publicznych prowadzące działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży (np. jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, państwowe i samorządowe instytucje kultury).
 3. Podmioty prawa handlowego prowadzące niepubliczne szkoły podstawowe.

Do udziału w programie nie są uprawnione osoby fizyczne, instytucje nastawione na zysk oraz partie polityczne i fundacje założone przez partie polityczne.

Organizacja obozu musi mieć charakter niekomercyjny (Organizator obozu nie może osiągnąć dochodu). Uczestnikami obozu mogą być wyłącznie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat (uczniowie szkół podstawowych).

Obóz może być realizowany wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w terminach zgodnych z terminami ferii zimowych ogłoszonych przez MEiN na 2024 rok w każdym województwie, tj.:

 • 15-28 stycznia 2024 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
 • 22 stycznia – 4 lutego 2024 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie;
 • 29 stycznia – 11 lutego 2024 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
 • 12-25 lutego 2024 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Wniosek należy złożyć najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem obozu.

Każdy obóz powinien spełniać następujące warunki:

 • trwać od 5 do 10 dni roboczych, a Organizator ma prawo ubiegać się o Dofinansowanie maksymalnie dwóch obozów trwających każdy 5 dni lub jednego obozu trwającego powyżej 5 dni, z tym, że na każdy obóz musi złożyć osobny Wniosek o Dofinansowanie;
 • dzienny czas zajęć nie może być krótszy niż 4 godziny zegarowe;
 • mieć charakter stacjonarny (tj. bez noclegów);
 • mieć charakter wypoczynkowy, może zawierać zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne;
 • plan zajęć musi obejmować cały okres pobytu uczestników na obozie stacjonarnym, nie uwzględnia się tzw. „czasu wolnego”;
 • każdego dnia obozu Organizator jest zobowiązany do zapewnienia uczestnikom przynajmniej jednego ciepłego posiłku.

Stawka Dofinansowania do obozu przypadająca na jednego uczestnika nie może przekroczyć kwoty 60 zł brutto za dzień, jednak nie więcej niż 600 zł brutto za cały okres obozu, z przeznaczeniem wyłącznie na: wyżywienie, wynajem obiektów sportowych, wynagrodzenie kadry, bilety wstępu na atrakcje, materiały niezbędne do prowadzenia zajęć (w tym drobny sprzęt sportowy nieprzekraczający kwoty jednostkowej 1 000 zł złotych, gry planszowe, materiały plastyczne), materiały promocyjne, nagrody w konkursach, transport w ramach dojazdu do obiektów/miejsc odbywania się zajęć i ubezpieczenie NNW uczestników i kadry oraz ubezpieczenie OC kadry. Dofinansowanie może dotyczyć nie więcej niż 50 uczestników obozu.

Więcej informacji nt. konkursu znajduje się TUTAJ.

Źródło: Fundacja LOTTO

Czw., 21 Gr. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś