Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Laptop dla nauczyciela - obsługa systemu i odpowiedzi na pytania

Laptop dla nauczyciela - obsługa systemu i odpowiedzi na pytania fotolia.pl

Pierwotnie planowany przez MC webinar dotyczący programu Laptop dla nauczyciela nie odbędzie się. 

Niemniej jednak resort cyfryzacji po zapytaniu Związku Powiatów Polskich poinformował Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, że planowaną prezentację obsługi systemu teleinformatycznego do składania bonów w programie Laptop dla Nauczyciela zrealizowano poprzez publikacje instrukcji video dla organów prowadzących. Video opublikowano na stronie internetowej: www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli 

Film znajduje się także w aktualnościach na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Rozwiązanie to jest dostępne dla wszystkich organów prowadzących do wykorzystania w preferowanym przez nich czasie.

W związku z dużą liczbą pytań wpływających e-mailowo, przez ePUAP, pisemnie oraz telefonicznie do Ministerstwa Cyfryzacji, o konkretne rozstrzygnięcie uprawnienia do przyznania bonu przez nauczycieli, resort przygotował zestawienie najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami i opublikował je na stronie internetowej: www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/pytania-i-odpowiedzi-dla-nauczycieli.

Jak wskazał resort zadawane przez organy prowadzące szkoły pytania są często złożone i wymagają indywidualnej interpretacji, również w konsultacjach z MEIN i MKiDN. Wszystkie takie pytania znajdują interpretacje i Ministerstwo Cyfryzacji odpowiada na nie niezwłocznie, kierując korespondencję bezpośrednio do nadawców.

Ponadto na stronie internetowej ministerstwo cyfryzacji zamieściło zasady programu laptop dla nauczyciela, z informacjami kto może otrzymać bon, komu bon nie przysługuje, harmonogram składania wniosków, wykładnię przepisów w zakresie urlopów macierzyńskich i rodzicielskich, a także wyjaśnienie dotyczące relacji programu z innymi programami rządowymi finansowanymi ze środków publicznych: www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/zasady-korzystania-z-programu-laptop-dla-nauczyciela. Informacje te zamieszczone zostały także w aktualnościach na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Czw., 23 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka