Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zimowa edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”

Zimowa edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda” fot.pixabay

Za oknem coraz chłodniej, dlatego Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło zimową edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”, która ma na celu kreowanie odpowiednich postaw związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą w zimie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. 

Założeniem akcji „Bezpieczna Woda” jest zmniejszenie liczby wypadków podczas wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Akcja jest skierowana do najmłodszych, a także nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji, ratowników oraz rodziców.

Na potrzeby akcji Ministerstwo Sportu i Turystyki drukuje materiały informacyjne akcji, które są dystrybuowane wśród szkół, komend policji oraz stowarzyszeń zajmujących się promocją bezpiecznego wypoczynku. Materiały można również pobrać z pliku zamieszczonego poniżej.

Broszura zawiera informacje o zasadach bezpieczeństwa dla osób przebywających w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Materiały stanowią pomoc dydaktyczną w ramach zajęć szkolnych na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych rzekach, stawach i jeziorach.

Akcja jest realizowana przy wsparciu Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: MSiT

Czw., 9 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś