Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Samorządy wspierają uczniów w nabywaniu kompetencji przyszłości. Jak uzyskać pomoc dla szkoły?

Samorządy wspierają uczniów w nabywaniu kompetencji przyszłości. Jak uzyskać pomoc dla szkoły? fotolia.pl

Jednym z głównych zadań nauczycieli jest przygotowanie uczniów do pełnienia zawodów, które zrewolucjonizują rynek pracy za 10-15 lat. Samorządy coraz chętniej wspierają placówki edukacyjne w realizacji tego wyzwania. Dzięki nawiązaniu współpracy z biznesem urzędy mogą już przekazywać szkołom i przedszkolom materiały, które pomagają nauczycielom uatrakcyjniać lekcje i zainteresować dzieci inspirującym światem nowych technologii.

Współpraca samorządu z sektorem edtech, który wdraża innowacyjne rozwiązania do systemu edukacji, otwiera przed samorządami nowe możliwości zwiększania jakości nauczania. Pomaga podnieść satysfakcję nauczycieli z wykonywanej pracy, dzięki dostarczaniu gotowych scenariuszy, ciekawych pomysłów na lekcje i platform do wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami. Pozwala też sprawnie i na dużą skalę wprowadzać do placówek nowoczesne rozwiązania, korzystając przy tym z pełnego wsparcia ze strony partnera.

Z takiego rozwiązania skorzystało już Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, które w ramach współpracy ze spółką Skriware bezpłatnie udostępniło swoim placówkom materiały edukacyjne z platformy Skriware Academy.

W rezultacie ok. 800 stołecznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz domów kultury może już korzystać z praktycznych narzędzi dydaktycznych. Materiały udostępnione w ramach rocznej licencji wspierają pedagogów w prowadzeniu angażujących zajęć, rozwijaniu kompetencji zgodnie z koncepcją STEAM oraz realizacji rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Bezpłatny pakiet Skriware Academy, z którego korzystają warszawscy pedagodzy, obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce i pozwala korzystać z:

  • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 25 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 8 e-kursami, 16 materiałami wideo oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów);
  • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej);
  • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);
  • całorocznego wsparcia (m.in. cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń i generowania inspiracji w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli).
  • materiałów ułatwiających nabywanie przez uczniów kompetencji inżynierskich dla szkół ponadpodstawowych,
  • angażujące ćwiczenia z wykorzystaniem klocków edukacyjnych dla nauczycieli z przedszkoli.

Inne samorządy mogą już także wspierać swoich nauczycieli w budowaniu nowoczesnych szkół, które wyposażą uczniów w kompetencje przyszłości. Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy wypełnić formularz na stronie: www.skriware.com

Źródło: IP

Pt., 27 Prn. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska