Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs „Jestem Eko”

Konkurs „Jestem Eko” fotolia.pl

Ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko” organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. 

Tegoroczna edycja przebiega pod hasałem „Zbrataj się z naturą”. Głównym celem inicjatywy jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania środowiskiem naturalnym, wzbudzanie wrażliwości przyrodniczej
i szacunku do otaczającego świata, zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko, a także kształtowanie świadomości ekologicznej.

Projekt łączy w sobie wspólne działania, zabawy, zagadki, łamigłówki, prace manualne oraz zadania praktyczne promujące dobre praktyki ekologiczne.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie”, które usystematyzuje zdobytą wiedzę i zachęci uczniów do dalszej aktywności na rzecz ochrony środowiska.

  1. Jestem Eko – Bądź bliżej natury.
  2. Jestem Eko – Zwierzęta wokół nas.
  3. Jestem Eko – OZE Odnawialne Zasoby Energii.
  4. Jestem Eko – Smakuj naturę.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania są:

  • nagroda główna w wysokości 5 000 zł,
  • nagroda „Złote Eko-Działanie” w wysokości 4 000 zł,
  • cztery wyróżnienia w wysokości 1 000 zł każde.

Zgłoszenia do konkursu należy przysyłać do 18 października br. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2024 r. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej informacji na stronie organizatora

Źródło: IBE

Pt., 22 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś