Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Bezpiecznie w szkole i po szkole” – nowa inicjatywa edukacyjna BRD

„Bezpiecznie w szkole i po szkole” – nowa inicjatywa edukacyjna BRD fotolia.pl

4,8 tys. uczniów ze szkół podstawowych z całego kraju będzie mogło poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) w trakcie warsztatów edukacyjnych „Bezpiecznie w szkole i po szkole”, które ruszają już we wrześniu. Zajęcia przygotowano z myślą o uczniach klas 4-6, a prowadzą je pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, jedna szkoła będzie mogła zgłosić do udziału w zajęciach 100 uczniów. O zakwalifikowaniu do projektu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach w trzech terminach:

  • 27 września – uczniowie z województw: pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubuskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, (1800 miejsc),
  • 11 października – uczniowie z województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego (1500 miejsc),
  • 15 listopada – uczniowie z województw: podlaskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, zachodnio-pomorskiego (1500 miejsc).

Zapisy do udziału w projekcie ruszyły 4 września. Zainteresowane szkoły mogą przesłać zgłoszenie wykorzystując formularz opublikowany na stronie internetowej projektu pod adresem: www.mandoria.com. Zajęcia będą odbywały się na terenie Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie koło Łodzi, który jest organizatorem projektu.

O bezpieczeństwo najmłodszych inspektorzy ITD będą dbać nie tylko przekazując wiedzę o BRD, ale również kontrolując autokary którymi dzieci przyjeżdżają do parku rozrywki. Sprawdzany jest stan techniczny autokarów, uprawnienia i stan trzeźwości kierowców oraz ich czas pracy.

Źródło: ITD

Czw., 31 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś