Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rada do Spraw Informatyzacji Edukacji wystartowała

Rada do Spraw Informatyzacji Edukacji wystartowała fotolia.pl

26 stycznia odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady do Spraw Informatyzacji Edukacji z udziałem minister edukacji narodowej. Członkowie rady otrzymali z rąk minister Krystyny Szumilas akty powołania.

Minister w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie współpracy z Radą, szczególnie w kontekście przygotowania i wdrożenia rządowego programu „Cyfrowa szkoła". Przewodniczący Rady prof. dr hab. Jan Madey - w imieniu wszystkich jej członków - podziękował ministrowi edukacji narodowej za zaufanie i wyraził przekonanie, że efekty pracy Rady przyczynią się do wzrostu jakości edukacji.

25 stycznia 2012 r. na podstawie Zarządzenia Nr 2 Ministra Edukacji Narodowej  została powołana Rada do Spraw Informatyzacji Edukacji pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Madeya. Rada jest organem pomocniczym Ministra Edukacji Narodowej. Głównym zadaniem Rady jest wspieranie ministra w przygotowaniu i realizacji wieloletniego programu rządowego wdrażania technologii cyfrowych w edukacji oraz doradzanie we wszystkich innych sprawach związanych z problematyką  nowoczesnych technologii w edukacji.

W liczącej 17 osób Radzie są wybitni przedstawiciele świata akademickiego, wyróżniający się dyrektorzy szkół i nauczyciele stosujący technologie informacyjno-komunikacyjne w swojej pracy w szkole oraz przedstawiciele administracji samorządowej odpowiedzialni za rozwój społeczeństwa informacyjnego.
Rada będzie pracować na posiedzeniach plenarnych oraz w zespołach roboczych. Posiedzenia plenarne będą odbywać się nie rzadziej niż raz na kwartał. Następne posiedzenie Rady zaplanowano na 16 lutego 2012 r. Między spotkaniami Rada będzie pracować z wykorzystaniem narzędzi TIK do komunikacji i konsultacji.

Źródło: men.gov.pl

Śr., 1 Lt. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun