Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs „Akcja Bezpieczeństwo”

Konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” fotolia.pl

Wystartował nowy ogólnopolski konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI ze szkół podstawowych. Drużyny, które przygotują najlepsze prace w każdej z dwóch kategorii, film lub plakat, otrzymają dla swojej szkoły nagrody o wartości 15 000 zł każda.

Konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” polega na przygotowaniu plakatu lub nakręceniu filmu zawierającego przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Każda praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu. Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy będą działać drużynowo. Aby wziąć udział w rywalizacji o nagrody, należy zebrać zespół od 5 do 30 osób.

To, co wyróżnia ten konkurs od innych tego typu inicjatyw skierowanych do szkół, jest z jednej strony możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, a z drugiej – wygranie cennych nagród. Zespół, który przygotuje najlepszy plakat, wygra sprzęt edukacyjny lub sportowy. Plakat zostanie również zaprezentowany podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w czerwcu tego roku. Natomiast zespół, który stworzy najlepszy film, otrzyma sprzęt multimedialny. Zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas pokazu wideomappingu 3D wyświetlonego w czasie czerwcowego wydarzenia.

W obu kategoriach zostaną wybrane po trzy wyróżnienia. Każda z wyróżnionych szkół wygra sprzęt sportowy albo materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego o wartości 5 000 zł. Wszystkie wyróżnione prace zostaną także pokazane w ramach specjalnej wystawy podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.akcjabezpieczenstwo.pl. Każda szkoła może wysłać dowolną liczbę prac, pod warunkiem że wszystkie prace wykonane będą przez zespoły składające się z innej grupy uczniów. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 5 kwietnia do godziny 11:59.

Źródło: UTK

Śr., 1 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś