Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MSiT ogłosił program olimpijski

MSiT ogłosił program olimpijski fot.pixabay.com

Minister Sportu i Turystyki ogłosił program olimpijski z rekordowym budżetem blisko 180 mln zł. W ramach tegorocznej edycji programu wszystkie polskie związki sportowe otrzymają wyższą dotację, czego jeszcze w historii resortu nie było.

-Zleży mi na stworzeniu optymalnych warunków szkolenia dla zawodników kadr narodowych, dlatego zdecydowałem o zwiększeniu środków przeznaczonych na realizację programu olimpijskiego do blisko 180 mln zł. To o 32,5 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. Przed nami dwie bardzo ważne imprezy – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 oraz Igrzyska Olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Wspieramy biało-czerwonych w ich drodze po sportowe marzenia – mówi minister sportu i turystyki.

Program dofinansowania ze środków budżetu państwa zadań związanych z przygotowaniem zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowaniem i udziałem w mistrzostwach świata i Europy w sportach olimpijskich w 2023 roku.

Budżet tegorocznej edycji programu jest większy o 22 procent niż w roku ubiegłym. Ponadto wszystkie polskie związki sportowe otrzymają dotację wyższą niż w 2022 roku.

Cele Programu to:

  • stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych, w tym uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej oraz zdobycie medali i punktów;
  • umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych, krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych, w tym uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej oraz zdobycie medali i punktów;
  • zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Wsparciem w ramach Programu objęte zostaną letnie sporty olimpijskie, zimowe sporty olimpijskie i zespołowe gry sportowe, a zadania wspierane w ramach programu to:

  • przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 oraz przygotowania i udział w mistrzostwach świata i Europy w letnich sportach olimpijskich w roku 2023;
  • przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina d'Ampezzo 2026 oraz przygotowania i udział w mistrzostwach świata i Europy w zimowych sportach olimpijskich w roku 2023;
  • przygotowania do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Oferty na realizację zadań objętych Programem mogą składać:

  • polskie związki sportowe;
  • Polski Komitet Olimpijski.

Więcej informacji znajduje się w BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: MSiT

Śr., 21 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś