Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs. Stwórz SuperBezpieczne miasteczko Peronowo i wygraj niesamowite nagrody

Konkurs. Stwórz SuperBezpieczne miasteczko Peronowo i wygraj niesamowite nagrody fotolia.pl

1 września wystartował ogólnopolski konkurs plastyczny „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowany w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Na zwycięzców czekają niesamowite nagrody, w tym wyświetlenie zwycięskiej pracy jako elementu wideomappingu, który zostanie zaprezentowany podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego w grudniu 2022 r.

Konkurs polega na stworzeniu dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, makieta) projektu miasteczka Peronowo lub jego fragmentu. Peronowo to miejsce, w którym mieszka nosorożec Rogatek, czyli bohater Kampanii Kolejowe ABC II, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Każda praca musi zawierać widoczną postać Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację, która pokazuje bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (na peronach, w pobliżu przejazdów czy torów).

Najlepsza praca stanie się elementem wideomappingu wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego, które zostanie zorganizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w grudniu 2022 r. Szkoła, której zespół zdobędzie pierwsze miejsce, otrzyma profesjonalny plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem lub jego równowartość w wysokości 20 000 zł z przeznaczeniem na inny sprzęt sportowy potrzebny w placówce oraz wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę. 5 wyróżnionych prac otrzyma urządzenia do ćwiczeń lub ich równowartość w wysokości 20 000 zł.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Kolejowe ABC. Uczniowie z tej samej szkoły muszą dobrać się w zespoły liczące od 3 do 30 osób. Z każdej szkoły może zostać zgłoszonych wiele zespołów, pod warunkiem że wszyscy członkowie będą uczniami tej samej placówki. Gotowe prace należy przesłać w formie pliku graficznego lub zdjęć nie później niż do 31 października do godz. 23.59 oraz zachować ich oryginały. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie Kolejowe ABC.

-Głównym celem Kampanii Kolejowe ABC II jest promowanie bezpieczeństwa na kolei. Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” jest jednym z wielu elementów, dzięki którym możemy dotrzeć z przekazem do młodych ludzi. Tworząc pracę plastyczną, uczniowie przypomną sobie zasady bezpieczeństwa w pobliżu torów, a jednocześnie będą mieli szansę na wygranie wyjątkowych nagród – zachęca Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

„Kampania Kolejowe ABC II” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: UTK

Czw., 8 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś