Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Sport na start”

Program „Sport na start” fotolia.pl

Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła nabór wniosków w ramach nowego konkursu grantowego pn. „Sport na start”. Program wspiera projekty sportowe skierowane do uczniów szkół podstawowych (np. zajęcia lub turnieje) uczących się w gminach do 25 tys. mieszkańców.

"Sport na Start" to program, który ma na celu kształtowanie, wśród młodych ludzi nawyku aktywnego wypoczynku i popularyzacji rywalizacji opartej o odpowiedzialność oraz sprawiedliwość. Fundacja chce, aby dzieci w mniejszych miejscowościach mogły mieć możliwość trenowania dyscyplin, które ze względu na odległość od większych miast lub też ze względu na brak potrzebnego sprzętu nie są dostępne w ich lokalnej społeczności. 

Wnioski o granty mogą składać:

  1. Jednostki samorządu terytorialnego.
  2. Szkoły podstawowe.
  3. Fundacje i stowarzyszenia.
  4. Kluby sportowe.
  5. Domy kultury.

Dofinansowanie może być przeznaczone na:

  • przygotowanie oraz prowadzenie treningów, organizacji turniejów sportowych, sprzętu sportowego (np. piłki, rękawice), nagród rzeczowych (np. pucharów); 
  • zakup materiałów niezbędnych do realizacji Projektu; 
  • wynajem sali, obiektu sportowego;  
  • usługę księgową, związaną z Projektem, której koszt nie może być wyższy niż 500,00 złotych brutto (słownie: pięćset złotych 00/100); 
  • koordynację Projektu, której koszt nie może przekroczyć 1000,00 złotych brutto (słownie: tysiąc złotych 00/100). 

W programie wygra maksymalnie 30 najlepszych projektów, które zostaną dofinansowane na kwotę 15 000,00 zł. Ostateczny termin składania wniosków upływa 3 czerwca 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 7 lipca br. 

Źródło: Fundacja BGK

Czw., 12 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś