Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs #BeActive Awards 2022

Konkurs #BeActive Awards 2022 fotolia.pl

Rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu #BeActive Awards, który skierowany jest do organizacji, instytucji i osób indywidualnych angażujących się w promocję aktywności fizycznej w swoich społecznościach. Nagrody #BeActive zostały stworzone, aby wspierać projekty i osoby zaangażowane w promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejską.

W tym roku aplikacje należy składać bezpośrednio przez portal EU Funding & Tender opportunities.

Tegoroczne eliminacje odbędą się w aż czterech kategoriach – znanych już uczestnikom kategoriach Workplace, Education, Local Hero oraz w zupełnie nowej kategorii - Across generations.

#BeActive Workplace Award
Nagroda ta wyróżnia wzorowe działania w miejscu pracy, które zachęcają pracowników do bycia aktywnym. Może to być np. utworzenie zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za promowanie aktywności fizycznej, zapewnienie pryszniców dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, spacery w porze lunchu i inne kreatywne rozwiązania mające na celu stworzenie aktywnego środowiska pracy.

#BeActive Education Award
Ta nagroda ma na celu pokazanie, w jaki sposób edukacja może zachęcić dzieci do #BeActive poza typową aktywnością sportową/fizyczną mającą miejsce w normalnym dniu szkolnym. To na przykład dodatkowe zajęcia, planowanie dni poza zajęciami, które koncentrują się na sporcie, zajęcia pozalekcyjne i inne kreatywne rozwiązania budujące aktywne środowisko edukacyjne.

#BeActive Local Hero Award
Nagroda ta honoruje indywidualne osiągnięcia w motywowaniu innych do #BeActive. Jest ona przyznawana osobom, które konsekwentnie pracowały na rzecz promowania uczestnictwa w sporcie i/lub aktywności fizycznej w swojej lokalnej społeczności.

#BeActive Across Generation Award – nowa kategoria!
Nagroda, która honoruje projekty promujące sport międzypokoleniowy, celebrujące fakt, że każdy może skorzystać z działań poprawiających nasze zdrowie i samopoczucie. Projekty mogą obejmować promowanie działań, podnoszenie świadomości lub ułatwianie dostępu do aktywności fizycznej dla wszystkich pokoleń.

Aby wysłać zgłoszenie należy utworzyć konto w portalu https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi, a następnie wybrać daną kategorię nagród. Więcej informacji znajduje się na stronie https://sport.ec.europa.eu/initiatives/beactive-awards 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 maja 2022 r. o godz. 17:00.

Żródło: MSiT

Czw., 5 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba