Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia „Pomagamy”

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia „Pomagamy” fotolia.pl

Od 6 września, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, została uruchomiona nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 oraz adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać wsparcie doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników.

Na stronie MEiN czytamy, że celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji z powodu pandemii wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Dzieci niejednokrotnie są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych. Wynikiem takiego zachowania stają się one coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy dzieciom, ale również osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: MEiN

Śr., 8 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła