Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powracamy do tematu. O lekcjach wf ma decydować sam dyrektor szkoły

Powracamy do tematu. O lekcjach wf ma decydować sam dyrektor szkoły fotolia.pl

W konsekwencji zmian wprowadzonych ustawą o sporcie, minister edukacji został upoważniony do uregulowania form realizacji wszystkich obowiązkowych godzin zajęć wychowania fizycznego, a nie jak dotychczas -  dwóch. MEN przygotowało nowe rozporządzenie w sprawie wychowania fizycznego.

Rozporządzenie zakłada, że zajęcia w-f mogą być realizowane jako zajęcia klasowo-lekcyjne oraz w formie zajęć sportowych, rekreacyjno-zdrowotnych, tanecznych lub aktywnych form turystyki. Cztery ostatnie formy mogą być realizowane w wymiarze nie większym niż dwie godziny lekcyjne tygodniowo, w grupach oddziałowych, międzyoddziałowych i międzyklasowych. Dopuszczono możliwość łączenia tych form zajęć w okresie nie dłuższym niż 4 tygodnie.

Jak uzasadnia MEN, rozwiązanie to pozwoli w większym niż dotychczas stopniu sprostać oczekiwaniom uczniów i zapewnić różnorodność zajęć. Projekt rozporządzenia rozszerza uprawnienia dyrektora szkoły dotyczące przygotowania dla uczniów propozycji zajęć wychowania fizycznego realizowanych w formach zajęć sportowych, rekreacyjno-zdrowotnych, tanecznych i aktywnej turystyki, rezygnując z dotychczasowego wymogu uzgodnienia z organem prowadzącym propozycji oferty zajęć do wyboru przez uczniów.

Dyrektor szkoły będzie przedstawiał propozycję form zajęć do zaopiniowania przez radę pedagogiczną i radę szkoły lub radę rodziców.

Nowe rozwiązania mają obowiązywać od nowego roku szkolnego.

Pt., 22 Lp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża