Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rezerwa subwencji dla poszkodowanych

Ministerstwo Edukacji Narodowej wstrzymało rozpatrywanie wniosków w ramach 0,6 proc. rezerwy subwencji oświatowej. Pierwszeństwo będą miały samorządy, na terenie których szkoły zostały zniszczone przez powódź lub inny żywioł.
Obecnie rezerwa subwencji oświatowej wynosi ponad 241 mln zł. O środki samorządy mogły się ubiegać w ramach dziewięciu kryteriów.
Po kataklizmie powodzi MEN zdecydował, że w ramach kryteriów 0,6 proc,. rezerwy subwencji oświatowej będą rozpatrywane tylko wnioski samorządów dotyczące dofinansowania likwidacji szkód w szkołach spowodowane zdarzeniami wywołanymi przez żywioły. Chodzi o dofinansowanie remontów w szkołach uszkodzonych m.in. przez powódź.
Wnioski powinny być udokumentowane kopią protokołu komisji powołanej przez wojewodę do oszacowania strat powstałych w wyniku powodzi lub innego żywiołu.
- Wnioski powinny być składane niezwłocznie po oszacowaniu strat. W przypadku obiektów ubezpieczonych możliwe jest złożenie wniosków przed zakończeniem procedury związanej z uzyskaniem odszkodowania, z tym, że po ustaleniu kwoty odszkodowania wnioskodawca jest zobowiązany do niezwłocznego uzupełnienia wniosku o informację dotyczącą kwoty uzyskanego odszkodowania – czytamy w komunikacie resortu.
Po zweryfikowaniu wniosków przez MEN musi je jeszcze zaopiniować Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Później zostaną przekazywane do Ministra Finansów - dysponenta 0,6 proc. rezerwy.
Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej MEN.

Źródło: strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

Czw., 3 Czrw. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: