Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatne konwersatorium „Przetwarzanie informacji w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych”

Bezpłatne konwersatorium „Przetwarzanie informacji w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych” fotolia.pl

W dniu 20 maja br. w Warszawie odbędzie się bezpłatne konwersatorium zatytułowane „Przetwarzanie informacji w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych", początek o godz. 11.00.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy wspólnymi siłami będą starali się zdiagnozować potrzeby informacyjne przedstawicieli systemu zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego. Będą także szukali odpowiedzi na pytania: Co powinien zatem wiedzieć funkcjonariusz w akcji? Centra zarządzania kryzysowego? Żołnierz na polu walki? Czy mamy wystarczającą infrastrukturę informacyjną? Jak wkrótce będą zaspokajane potrzeby informacyjne systemu zarządzania kryzysowego i systemu powiadamiania ratunkowego?

Konwersatorium organizuje Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, Fundacja „Instytut Mikromakro i Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie w ramach przygotowań do wrześniowej konferencji „Pięć żywiołów" (www.5zywiolow.pl) oraz opracowania raportu „Kodeks dobrych praktyk systemów inteligentnych".

Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencyjnej: http://www.5zywiolow.pl/konwersatoria/. Tam też prowadzimy rejestrację na to spotkanie http://www.5zywiolow.pl/rejestracja/.

O wystąpienie otwierające poproszono prof. Stanisława Kozieja, szefa BBN, który powie o tym co trzeba wiedzieć o sytuacji na świecie, aby zapewnić bezpieczeństwo kraju?, jakie są potrzeby informacyjne na poziomie strategicznym? To spojrzenie na potrzeby informacyjne z poziomu strategicznego ma wprowadzi uczestników w pozostałe zagadnienia.

Podczas konwersatorium wystąpią m.in.:

  • Chor. rez. Marek Bącławek, weteran misji w Afganistanie: Jakich informacji potrzebuje komandos w akcji?
  • st. bryg. mgr inż. Dariusz Marczyński, dyrektor Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP: Na czym polega rola informacji w procesach podejmowania decyzji w sytuacjach zagrożeń o dużej skali.
  • Dr Zbigniew Rau, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego: Jakie wymagania musi spełniać inteligentny system nadzoru i poszukiwań, by mógł być wykorzystany przez służby porządkowe dla zapewnienia bezpieczeństwa?
  • Grzegorz Świszcz, naczelnik Wydziału Analiz RCB, Krzysztof Malesa, naczelnik Wydziału Operacyjnego RCB: Co wie Premier RP o sytuacji w kraju i zagranicą?

Źródło: Fundacja „Instytut Mikromakro”

Pt., 3 Mj. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka