Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe wzory tablic informujących o inwestycjach ze środków państwowych

Nowe wzory tablic informujących o inwestycjach ze środków państwowych fot. Rozporządzenie Rady Ministrów

Podmioty realizujące inwestycje dofinansowane z państwowych pieniędzy będą musiały podawać informacje na temat daty podpisania umowy. Stosowne rozporządzenie pojawiło się w Dzienniku Ustaw.

31 lipca pod pozycją numer 1471 w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów nowelizujące rozporządzenie w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych. Zmiany dotyczą wyglądu plansz informacyjnych inwestycji. 

Na tablicach, plakatach i stronach internetowych informujących o finansowaniu lub dofinansowaniu inwestycji z budżetu państwa lub funduszy celowych będzie trzeba teraz umieścić także datę podpisania umowy o finansowanie lub dofinansowanie zadania. Data nie musi się pojawiać za to na tzw. tablicach zbiorczych, informujących o kilku inwestycjach z udziałem środków państwowych. Stosowne wzory stanowią załączniki do rozporządzenia. 

Zmiany nie dotyczą inwestycji, co do których umowy o finansowanie lub dofinansowanie zostały podpisane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia. Ma ono natomiast wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. 

Zgodnie z przepisami, podmiot realizujący zadanie finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych podejmuje działania informacyjne dotyczące tego finansowania lub dofinansowania przez umieszczenie tablicy informacyjnej – w przypadku realizacji zadań w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, morskiej, wodnej śródlądowej, lotniczej, telekomunikacyjnej, teleinformatycznej, cyfrowej, przesyłowej lub komunalnej; prac budowlanych; zakupu środków trwałych albo poprzez umieszczenie plakatu informacyjnego gdy realizuje projekty badawczo-rozwojowe o charakterze wdrożeniowym, rozwojowym, badawczym lub naukowym; edukacyjne – realizowane w formie debaty, konferencji, seminarium, lekcji, warsztatu lub wykładu; społeczne – obejmujące przedsięwzięcia kulturalne, wydawnicze, sportowe, socjalne, wychowawcze lub profilaktyczne oraz działania z zakresu opieki nad zabytkami i ochrony dziedzictwa narodowego. Jeśli ma swoją stronę internetową, tam również powinny znaleźć się informacje o wsparciu ze strony państwa.

Czw., 3 Sp. 2023 0 Komentarzy
Adrian Pokrywczyński
redaktor Adrian Pokrywczyński