Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków znów przedłużony

Nabór wniosków w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków znów przedłużony fotolia.pl

Termin naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków został wydłużony po raz kolejny – tym razem do 31 marca. Inicjatywa ma wesprzeć samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, przyczyniając się do poprawy ich stanu i uchronienia przed zniszczeniem.

Program dopuszcza finansowanie obiektów posiadających wpis do ewidencji lub rejestru zabytków i będących w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjnej podległej jednostce samorządu terytorialnego.

Adresatami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również inne podmioty zobowiązane do opieki nad zabytkami.

Na co dofinansowanie?

Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami. Może być przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego albo na udzielenie dotacji samorządowej na takie prace.

Jakie wsparcie?

Dofinansowanie z Programu może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji. Tym samym minimalny wkład własny to zaledwie 2%.

Wnioski przez aplikację

Wnioski należy składać za pośrednictwem aplikacji Polski Ład udostępnionej przez BGK, w jednej z trzech kategorii:

  • do 150 tys. zł
  • do 500 tys. zł
  • do 3 mln 500 tys. zł.

Szczegółowy tryb i sposób składania wniosków o dofinansowanie z Programu, wydawania wstępnych promes i promes, w tym wzory dokumentów, określa Regulamin wydawany przez BGK i zatwierdzany przez Prezesa Rady Ministrów oraz ogłoszony na stronach internetowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz BGK.

Warto przypomnieć, że to już kolejne przedłużenie terminu przyjmowania wniosków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Poprzednio termin ten został ustalony na 17 marca.

Więcej informacji: tutaj.

Czw., 16 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka