Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przedłużony

Nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przedłużony fotolia.pl

Do 17 marca br. został przedłużony termin składania wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W efekcie samorządy będą mogły aplikować o wsparcie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dotyczące zabytków o ponad półtora miesiąca dłużej.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu wsparcie samorządów w zakresie przywracania dawnego blasku należącym do nich zabytków.

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne. Są one udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Z pomocy mogą skorzystać jednostki samorządu terytorialnego. Bezzwrotne rządowe wsparcie mogą przeznaczyć na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych dotyczących zabytków wpisanych do rejestru. Dzięki programowi można uchronić zabytki przed degradacją i niszczeniem.

Dofinansowanie z programu może wynieść maksymalnie 98 proc. wartości inwestycji, a minimalny wkład samorządów to jedynie 2 proc. Wnioskodawcy mogą starać się o wsparcie w jednej z trzech kategorii: do 150 tys. zł, do 500 tys.  zł lub do 3,5 mln zł.

Wnioski można składać do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem BGK w aplikacji Polski Ład. Jest ona dostępna na stronie internetowej www.bgk.pl. Określony początkowo na 31 stycznia nabór wniosków zakończy się 17 marca 2023 r.

Czw., 19 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka