Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyły prace nad strategią rozwoju metropolii warszawskiej

Ruszyły prace nad strategią rozwoju metropolii warszawskiej fotolia.pl

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa wraz z Urzędem m.st. Warszawy rozpoczęło prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Inicjatorzy zapraszają ekspertów tematycznych i przedstawicieli NGO do współpracy przy opracowaniu dokumentu. Kandydatury można zgłaszać do 31 stycznia.

Nabór ekspertów tematycznych i przedstawicieli organizacji pozarządowych obejmuje rekrutację do czterech grup tematycznych: metropolia w ruchu, metropolia otwarta na ludzi, metropolia zrównoważona i metropolia gospodarki.

Wyłonieni w toku naboru kandydaci będą pracować w grupach tematycznych razem z przedstawicielami gmin i powiatów metropolii warszawskiej.

Do zadań członków grup tematycznych będzie należało m.in.:

  • opiniowanie i zgłaszanie uwag do produktów procesu strategicznego,
  • wypracowanie wkładu do Strategii w zakresie podejmowanym przez grupę oraz
  • rekomendowanie odpowiednich zapisów do strategii.

Metropolia warszawska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się aglomeracji w Europie, z silnymi aspiracjami do bycia nowoczesnym ośrodkiem społeczno-gospodarczym. Metropolię warszawską współtworzy m.st. Warszawa, 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) oraz 69 gmin znajdujących się na ich terenie. Jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, zamieszkały przez ponad 3 mln osób.

Więcej informacji znajduje się na stronach www.sm.waw.pl oraz www.omw.um.warszawa.pl.

Czw., 19 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka