Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wysyp szkoleń dla planistów

Wysyp szkoleń dla planistów fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii niezależnie od siebie organizują bezpłatne szkolenia urzędników lokalnych odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne.

 Jak sporządzać dokumenty planistyczne

Cykl MRR będzie odbywał się od listopada br. do kwietnia 2013 r. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławie, Lublinie, Szczecinie, Białymstoku. Szkolenia poświęcone będą sporządzaniu dokumentów planistycznych. Ich tematyka obejmuje:

  1. Szkolenie nr 1: procedury sporządzania projektów dokumentów planistycznych; problematyka kształtowania przestrzeni publicznej w dokumentach planistycznych; problematyka rewitalizacji w praktyce planowania przestrzennego;
  2. Szkolenie nr 2: problematyka infrastruktury komunikacyjnej i technicznej w dokumentach planistycznych;
  3. Szkolenie nr 3: problematyka ochrony środowiska i przyrody w dokumentach planistycznych oraz rewitalizacja; udział społeczeństwa w procedurach sporządzania projektów dokumentów planistycznych.

Organizator zapewnia: przeprowadzenie szkoleń przez doświadczonych ekspertów; materiały szkoleniowe; lunch i przerwy kawowe; nocleg z pierwszego na drugi dzień szkolenia dla osób mieszkających poza miastem, w którym będzie odbywać się szkolenie; bezpłatny parking; certyfikat ukończenia szkolenia (warunkiem uzyskania certyfikatu będzie obecność w trakcie obu dni szkoleniowych). Koszty dojazdu na miejsce szkolenia pokrywają uczestnicy.

Szczegółowy program i harmonogram szkoleń oraz formularz zgłoszenia znajduje się na tej stronie http://www.ce2.pl/strona/mrr.

Szkolenia z inicjatywy INSPIRE

Główny Urząd Geodezji i Kartografii organizuje szkolenia dotyczące wdrażania europejskiej inicjatywy INSPIRE. Program szkolenia obejmuje zapoznanie uczestników z ideą i tematyką dyrektywy INSPIRE oraz ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. Nr 76, poz. 489), która implementuje dyrektywę na grunt polskiego prawa. Tematyka szkolenia wzbogacona została o zagadnienia z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawa geodezyjnego i kartograficznego, jak również dane przestrzenne znajdujące się w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, do których odnosi się idea INSPIRE (w tym szerokie zapoznanie z serwisem geoportal.gov.pl), podstawowe zasady kompozycji map tematycznych w oprogramowaniu GIS, zastosowanie technik geowizualizacji oraz cel i zasady opracowywania metadanych.

Szkolenia odbywają się w następujących terminach i lokalizacjach:

  • 12-13.11.2012 r. – Łódź
  • 19-20.11.2012 r. – Tarnów
  • 19-20.11.2012 r. - Wrocław
  • 21-22.11.2012 r. - Gdańsk

Program szkoleń można znaleźć tutaj, a rejestracji na szkolenia można dokonać za pomocą formularza rejestracyjnego, który znajduje się tutaj.

Źródła: mrr.gov.pl,  akademiainspire.pl, geoportal.gov.pl

Czw., 8 Lst. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża