Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Startuje Mundial! Jakie są typy samorządowców?

Startuje Mundial! Jakie są typy samorządowców? fot. canva

Już w niedzielę 20 listopada ruszają piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Mundial to druga największa impreza sportowa na świecie, budzi więc olbrzymie emocje. Poprosiliśmy samorządowców, członków organizacji samorządowych i pracowników Związku Powiatów Polskich o ich typy na zbliżające się mistrzostwa.

Nasi rozmówcy mieli wskazać kto, ich zdaniem, zostanie kolejnym mistrzem świata, a także jak poradzi sobie reprezentacja Polski.

Rudolf Borusiewicz, Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich: Polska niestety nie wyjdzie z grupy, ale jednym z powodów będzie to, że w grupie zagramy z przyszłymi mistrzami, czyli Argentyną. To nam trochę osłodzi porażkę.

Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu: Polska zagra w finale! Mam nadzieję, że spotkamy tam Niemców, którym zrewanżujemy się wreszcie za półfinał w 1974 roku :)

Marek Wójcik, sekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego: Mistrzem Świata Belgia, a Polska wychodzi z grupy i przegrywa pierwszy mecz play-off. To typy optymisty!

Grzegorz Kubalski, Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich: Polska nie wychodzi z grupy. Mistrzem będzie Argentyna.

Roman Gołębiewski, Starosta Włocławski: Mistrzem zostanie Belgia. Polska dojdzie do ćwierćfinału.

Piotr Napłoszek, Przewodniczący Rady Miasta Milanówka: Belgia to mój typ na nowego mistrza. Polska wyjdzie z grupy i zamelduje się w ćwierćfinale, gdzie spotkamy Anglików.

Mariusz Marszał, doradca przewodniczącego ds. legislacyjnych w Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej: Skoro grają Niemcy, to wygrają oni. Nie sądzę, by Polska wyszła z grupy.

Adam Ostrowski, ekspert Związku Miast Polskich: Polska zagra na tych mistrzostwach tylko trzy mecze. Jako mistrza należy raczej wskazać Argentynę.

Rafał Rudka, redaktor naczelny Dziennika Warto Wiedzieć: Strzelam, że wygra Brazylia lub Anglia. Niestety pewnie my nie wyjdziemy z grupy :(

Przemysław Matysiak, prawnik i ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Związku Powiatów Polskich: Zwycięzcą będzie ktoś z grupy Francja, Brazylia, Argentyna lub Hiszpania. Nie postawiłbym jednak żadnych pieniędzy na nikogo konkretnego. Polska zajmie raczej 3. miejsce w grupie.

Gabriela Trocka, inspektor w Dziale Organizacyjno-Finansowym i Obsługi Organów Statutowych Związku Powiatów Polskich: Jestem zdania, że Polska nie wyjdzie z grupy, niestety. Jako wygranych typowałabym Argentynę, alternatywnie wierzę w Belgów.

Tomasz Smaś, specjalista w Dziale Współpracy, Informacji, Analiz i Programów Związku Powiatów Polskich: Mistrzem Francja. Polska nie wyjdzie z grupy.

Patrycja Grebla-Tarasek, radca prawny Związku Powiatów Polskich: Jako mistrza typuję Niemców lub Brazylię. Polska niestety nie wyjdzie z grupy.

I na koniec typ autora niniejszego artykułu. Uważam, że mistrzostwo zdobędzie Argentyna lub Brazylia, z lekkim wskazaniem na tych pierwszych. Polska odpadnie w 1/8 przegrywając z Danią lub Francją.

W ostatnim meczu przed mistrzostwami nasza reprezentacja wygrała w meczu towarzyskim z Chile 1:0. Przypomnijmy, że Polska zagra w grupie z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Pt., 18 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński