Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Z ostatniej chwili. Zdecydowana interwencja ZPP. Instrukcja kancelaryjna po nowemu

Z ostatniej chwili. Zdecydowana interwencja ZPP. Instrukcja kancelaryjna po nowemu fotolia.pl

W ostatnich dniach wśród pracowników samorządowych zaniepokojenie wzbudza fakt, że nie zostało wydane rozporządzenie regulujące wzór instrukcji kancelaryjnej dla urzędów samorządowych.

Dotychczasowe regulacje w tej sprawie straciły moc z końcem ubiegłego roku, nowych resorty spraw wewnętrznych i administracji oraz kultury i dziedzictwa narodowego nie przygotowały na czas.

Z całą pewnością destabilizuje to normalną pracę administracji samorządowej.

W tej sytuacji Związek Powiatów Polskich podjął intensywne starania o to, aby jak najszybciej został naprawiony błąd resortów.

Z zadowoleniem trzeba przyznać, że interwencja przedstawiciela ZPP w MSWiA okazała się skuteczna.

Należy oczekiwać, iż stosowne rozporządzenie ukaże się w przyszłym tygodniu w wersji uwzględniającej m.in. zastrzeżenia samorządów terytorialnych dotyczące rzeczowego wykazu akt.

W tej sytuacji rozsądnym wydaje się powstrzymanie się z przyjmowaniem instrukcji kancelaryjnej (w wersji obowiązującej w 2010 roku lub będącej projektem nowej instrukcji zamieszczonej na stronach BIP MSWiA) przez kierowników urzędów samorządowych przez najbliższe kilka dni.

Mamy nadzieje, że w najbliższy piątek uzyskamy ostateczne potwierdzenie o terminie opublikowania rozporządzenia w sprawie instrukcji kancelaryjnej. Jedno jest pewne, że będzie miało ono moc obowiązującą od dnia 1 stycznia 2011 roku.

Kolejne informacje w tej sprawie przekażemy w poniedziałkowym numerze Warto Wiedzieć.

Dobrego dnia

Marek Wójcik

Śr., 5 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: