Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Kierunek lepsze usługi” - konferencja SMUP

„Kierunek lepsze usługi” - konferencja SMUP .

16 maja 2023r. w Krakowie odbyła się jednodniowa konferencja o Systemie Monitorowania Usług Publicznych (SMUP). W konferencji udział wzięli przedstawiciele Związku Powiatów Polskich, MSWiA, GUS i Związku Miast Polskich.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały kolejne obszary bazy danych o usługach świadczonych przez gminy i powiaty - bazy, która umożliwia monitorowanie sposobu działania jednostek samorządu terytorialnego w dziewięciu obszarach. Tematyka poruszana podczas spotkania to kultura, rekreacja oraz rynek pracy i ekonomia społeczna.

SMUP to powszechnie dostępny i bezpłatny portal uruchomiony w grudniu 2021 r. przez GUS i przygotowany we współpracy z ekspertami Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich oraz Departamentu EFS MSWiA.

Pierwszy tak zaawansowany system informatyczny, który gromadzi w jednym miejscu i udostępnia dane z wielu systemów statystycznych państwa.

Osoby zainteresowane SMUP mogą wziąć udział w kolejnej konferencji, która odbędzie się 1-2 czerwca w Gdańsku pod hasłem „Kierunek lepsze usługi. Edukacja”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Aby zarejestrować się na konferencję w Gdańsku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy 

Wt., 16 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła