Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zakończył się cykl szkoleń ZPP na temat gospodarowania mieniem Skarbu Państwa

Zakończył się cykl szkoleń ZPP na temat gospodarowania mieniem Skarbu Państwa fot.pixabay

23 marca odbyło się ostatnie szkolenie na temat gospodarowania mieniem Skarbu Państwa skierowanego do pracowników urzędów miast i starostw powiatowych. Cykl przeprowadził Związek Powiatów Polskich we współpracy z Krajową Radą Regionalnych Izb Obrachunkowych.

W ramach serii „Gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa” odbyło się pięć szkoleń w formie online. Podczas spotkań przybliżone zostały praktyczne aspekty związane z obowiązkami starostów i prezydentów miast na prawach powiatu w zakresie gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. Wzięło w nich udział kilkaset osób – pracowników urzędów i jednostek powiatów-członków Związku Powiatów Polskich.

Tematem pierwszego szkolenia było wprowadzenie do zasad gospodarowania nieruchomościami, w którym omówiono podstawowe przepisy w tym zakresie. Następnie dwa spotkania poświęcone były perspektywie regionalnych izb obrachunkowych i dotyczyły najczęstszych błędów jakie RIO wskazywały w zeszłorocznym raporcie w sprawie gospodarowania mieniem Skarbu Państwa oraz próbie odnalezienia modelowych rozwiązań do sprawozdania przedkładanego wojewodzie. Dwa ostatnie szkolenia poświęcone były problemom praktycznym – w tym konkretnym pytaniom i zagadnieniom, które wskazywali uczestnicy szkoleń.

Szkolenia przeprowadzili Patrycja Grebla-Tarasek i Adrian Pokrywczyński – radcowie prawni i eksperci Związku Powiatów Polskich; Ewa Koszela - naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach oraz Jacek Mówiński – pracownik Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Iławie.

Już wkrótce kolejne szkolenia organizowane przez Związek Powiatów Polskich dla swoich członków. O ich tematyce i terminie będziemy informowali także na łamach Dziennika Warto Wiedzieć.

Sob., 25 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński