Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy wzór upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej

Nowy wzór upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej fotolia.pl

Minister Finansów wydał nowe rozporządzenie w sprawie wzoru imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej. Zastąpi ono to z 2019 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów, które określa wzór imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej. Wzór stanowi załącznik do rozporządzenia. Rozporządzenie opublikowano pod pozycją numer 522. Samo upoważnienie zajmuje jedną stronę, dwie pozostałe to informacje na temat praw i obowiązków kontrolowanego, w tym klauzula na temat przetwarzania danych.

Zgodnie z ordynacją podatkową organy podatkowe pierwszej instancji przeprowadzają kontrolę podatkową u podatników, płatników, inkasentów oraz następców prawnych. Celem kontroli podatkowej jest sprawdzenie, czy kontrolowani wywiązują się z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego. Skontrolowane mogą być również podmioty publiczne.

Nowy akt prawny zastępuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 lipca 2019 r. w sprawie wzoru imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej (Dz. U. poz. 1414).

Śr., 22 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński